Wielopole 29G (za salą weselną), 97-400 Bełchatów
502 630 624
kontakt@zamowpranie.pl

Co robimy

ETAPY CZYSZCZENIA DYWANU

  1. Czynności wstępne (znakowanie i mierzenie)

Po dostarczeniu dywanu do naszej firmy sprawdzamy, z jakiego materiału i rodzaju włókna został wykonany, następnie ustalamy ewentualne uszkodzenia i zaplamienia, dokonujemy pomiaru i zdjęcia oraz wszywamy indywidualną metkę.

  1. Trzepanie mechaniczne

Jest to czynność polegająca na usunięciu suchych zabrudzeń znajdujących się w dywanie, takich jak: sierść zwierząt, kurz, piasek, włosy czy pył różnego pochodzenia. Automat trzepiący, regulując siłę uderzeń i przesuwu dywanu w zależności od jego struktury i poziomu zabrudzenia, skutecznie i szybko usuwa suchy brud z wydajnością nawet do 1 kg na metr kwadratowy powierzchni.

  1. Pranie wstępne

Dywan jest umieszczany w pralnicy, do której wlewa się ok. 3 tys. litrów wody wraz ze środkiem chemicznym. Specjalne mieszadła poruszają dywanem przez ok. 30 min. Czynność ta ma na celu rozpuszczenie zabrudzeń w osnowie i runie dywanu, który po tym czasie jest gotowy do prania zasadniczego.

  1. Pranie zasadnicze

Pranie zasadnicze dokonuje się za pomocą automatu piorąco-szorującego. Składa się z czterech podstawowych etapów: pranie szczotkami tarczowymi, pranie szczotką walcową, czyszczenie osnowy oraz płukanie pod ciśnieniem.

  1. Wirowanie

Wirowanie wcześniej zrolowanego dywanu odbywa się w specjalnej wirówce, która porusza się z prędkością 1200 obrotów na minutę przez ok. 5-8 min. Czynność ta usuwa ok. 95% wody, przyśpiesza proces suszenia oraz zapobiega wszelkim przebarwieniom.

  1. Impregnacja dywanu

Impregnowanie dywanu polega na naniesieniu na jego powierzchnię lanoliny, czyli wosku pochodzenia zwierzęcego, w celu zabezpieczenia dywanu przed zbyt szybkim ponownym zabrudzeniem.

  1. Suszenie

Wyprany dywan umieszcza się w suszarni w pozycji pionowej, gdzie za pomocą oprogramowania komputerowego steruje się całym procesem, m.in. poziomem temperatury i wilgotności. Czas całkowitego schnięcia dywanu to kilka godzin.

  1. Czynności końcowe

Urządzenie do obróbki finalnej – F-3000 sprawdza wyprany dywan pod względem jakości, następnie jest on szczotkowany, ponownie odkurzany i odpowiednio pakowany. Klient otrzymuje czysty, suchy i pachnący dywan.